Pagalba

Ka daryti, jei neveikia internetas?

Jei suvedus internetinį adresą, Jūsų naršyklėje neatsidaro joks puslapis, atlikite šiuos veiksmus:

1. Patikrinkite modemo/maršrutizatoriaus lemputę.

Patikrinkite, ar dega nors viena modemo/maršrutizatoriaus lemputė. Jeigu nedega – įjunkite modemą/maršrutizatorių į elektros tinklą ir/arba paspauskite įjungimo mygtuką.

Jeigu dega bent viena lemputė – perkraukite modemą/maršrutizatorių, t.y. išjunkite jį iš elektros tinklo, palaukite 30 sekundžių ir tuomet vėl įjunkite.

 

2. Patikrinkite sujungtą įrangą.

Patikrinkite, ar tinkamai sujungta Jūsų įranga, pagrindinis ateinantis kabelis turi būti įjungtas į WAN portą, ir ar nėra pažeistų laidų.

wan

Jeigu prijungus kompiuterį, nepavyksta prisijungti prie interneto, pabandykite kompiuterį išjungti ir įjungti iš naujo. Jeigu nesinaudojate belaidžiu (Wi-Fi) interneto ryšiu, papildomai patikrinkite kompiuterio tinklo plokštės nustatymus.

Wi-Fi problemos

Jei bevielis ryšys namuose veikia lėtai ar nestabiliai, čia pateikiame nuorodą, Wi-Fi diagnostikai ir galimam ryšio pagerinimui:

https://support.microsoft.com/lt-lt/windows/-wi-fi-problemos-ir-j%C5%ABs%C5%B3-gyvenamosios-vietos-i%C5%A1d%C4%97stymas-e1ed42e7-a3c5-d1be-2abb-e8fad00ad32a

Kaip sužinoti tinklo plokštės MAC adresą

Windows XP/Vista/7/10

  • Spaudžiate Start> Įvedate cmd, spaudžiate OK.
  • run
  • Atsidariusiame lange suveskite: ipconfig /all
  • Susiraskite įrenginį Ethernet adapter Local area connection, nurodytas Physical address (formatas XX-XX-XX-XX-XX-XX) ir yra MAC adresas. Neužregistravus šio numerio – internetas neveiks.
  • ip

Kaip susikurti/redaguoti elektroninio pašto dėžutę

Čia pateikiame nuorodas elektroninio pašto sukūrimui/konfigūravimui dažniausiai naudojamomis elektroninio pašto programomis.

http://pagalba.iv.lt/Kategorija:Pa%C5%A1to_programos_konfig%C5%ABravimas

Kaip pasitikrinti interneto greitį

Norėdami pamatuoti interneto greitį, pirmiausia išjunkite visas programas naudojančias interneto ryšį (tokias kaip skype, torrent ir panašias).

Interneto naršyklėje paleiskite nuorodą www.speedtest.net arba www.matuok.lt ir atlikite matavimus.

Vertėtų atsiminti, kad interneto greitį įtakoja ir paties kompiuterio sparta, bei programinė įranga.